Laiškai iš Kinijos

Gyvenimo Vidurio Karalystėje įspūdžiai

58-as laiškas: Chendgde šventyklos

Kovas nėra pats tinkamiausias laikas traukti kur nors į šiaurę nuo Pekino, net jei tai vos už 230 kilometrų esantis Chengde (承德 Chéngdé) miestas. XVIII a. jį savo vasaros rezidencija buvo pasirinkęs imperatorius Kangxi. Vasarą ten matyt tikrai gera pasislėpti nuo Pekino karščių, tačiau pavasario pradžioje, sostinei maloniai šylant, Chengde dar ūžauja žiemos vėjai. Spėju, kad gamta grožėtis šiose apylinkėse geriau vasarą, tad šįkart aplankėme tris šventyklas (viso jų yra aštuonios ir visos – UNESCO paveldo sąraše): Pule, Putuo ir Puning.

Pule Si (Universalios Laimės) šventykla buvo pastatyta 1766 m. Jos architektūroje susimaišę tibietiškas ir hanių stilius.

Putuo Zongcheng šventykla iškilo kiek vėliau – 1771 m. Šį 220 tūkst. kv. m. kompleksą, kuris yra Potalos rūmų Tibete kopija, savo motinai gimtadienio proga pastatė imperatorius Qiaolong.

Puning Si (Universalios Taikos) šventyklą 1755 m. irgi pastatė imperatorius Qiaolong, demonstruodamas pagarbą etninėms mažumoms. Ši šventykla yra Samye vienuolyno Tibete, kuris yra šventa lamaistų vieta, kopija.

Apžiūrėjus šventyklas kilo mintis, kad Kinijoje jau Qing dinastijos laikais buvo sukurtas savotiškas pramogų parkas, kuriame prieš pora šimtų metų gyvenę žmonės galėdavo pasijusti kaip Tibete, neįveikdami tūkstančių kilometrų ir nekentėdami nuo aukštumų ligos. O ir šiais laikais norintiems pamatyti, kaip atrodo Tibeto šventyklos, bet neturintiems tokių galimybių, tereikia užsukti į Chengde. Ypač vasarą, kai Pekiną kepina alinanti saulė. Beje, mums viešint Chengde, šio kiniško pramogų parko prieigose – šalia Putuo šventyklos vartų – vyko kažkas panašaus į žemės ūkio pasiekimų parodą. Čia išdidžiai stūksojo naujitėlaičiai geltoni traktoriai, ant scenos pasirodymus keitė kalbos, grojo „bumčikas“, klegėjo mergaitės tautiniais drabužiais. Puiki žodžio eklektika vizualizacija.

Linkėdama atsidurti tinkamu oru tinkamoje vietoje,

Evelina

Įrašo “58-as laiškas: Chendgde šventyklos” komentarų: 3

 1. Simonas
  29 kovo, 2012

  „savo motinai gimtadienio proga pastatė imperatorius Qiaolong.“
  Vargšas imperatorius. Įdomu kiek metų jis plytą ant plytos dėjo :D

  Nors gerai pagalvojus visai neblogas užsiėmimas kai nėra ką veikti… tas šventyklų statymas.

  • Evelina
   29 kovo, 2012

   Na, žinoma, jis savo rankytėmis plytų nedėjo, kaip ir kunigaikštis Gediminas, kuris pastatė Gedimino pilį. Puikus būdas ilgiems amžiams įeiti į istoriją, nesvetimas ir šių dienų valdžios vyrams.

 2. Justina
  2 balandžio, 2012

  Sveika, Evelina,

  Niekaip nepavyko rasti tavo el. pašto, tad rašau į komentarus. Tavo puslapis mums atradimas! Mes esam http://www.jaunimokeliones.lt. Organizuojame stažuočių programas į Kiniją. Ką tik paviešinom tavo internetinį puslapį mūsų FB: http://www.facebook.com/JaunimoKeliones.
  Ar būtų galima (žinoma, nurodant autorystę, su nuorodomis į tavo puslapį) keletą tavo straipsnių įdėti į mūsų blog’o skiltį: http://blogas.jaunimokeliones.lt/.

  Labai lauksiu tavo atsakymo el. paštu: justina@jaunimokeliones.lt :)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Informacija

Paskelbta 29 kovo, 2012, paskelbė kategorijoje Lankytinos vietos ir pažymėjo , , , , , , , .

Norėdami gauti informaciją, įveskite savo el. pašto adresą.

Prisijunkite prie kitų 44 pasekėjų

Svečiai

 • 42 136 apsilankė
%d bloggers like this: