Laiškai iš Kinijos

Gyvenimo Vidurio Karalystėje įspūdžiai

64-as laiškas: Baltaodės kinės

Ingos Stankevičienės mob.nuotr.

Kartas nuo karto su Inga susitinkame bistro „Tous le jours“ aptarti „einamųjų reikalų“ – man nuo namų iki jo gal kokia minutė kelio. Kavos gėrimas, viena kita bandelė, ramūs lankytojai aplink. Ir kone kaskart – koks nors nedidelis atradimas: kai neskubi, esi imlesnis smulkioms gyvenimo detalėms. Praėjusį kartą tai buvo viršutinį voką, padedant keistam grožio industrijos pramonės produktui, bandanti suformuoti mergina. Šįkart akiratyje vėl atsidūrė mergina. Ji sėdėjo kavinėje prie lango, atrėmusi į jį skėtį: šis ją turėjo apsaugoti nuo pro langą sklindančių saulės spindulių, nors būtent tądien saulės ir nebuvo. Tai visų pirma. Visų antra, kavinės gilumoje buvo laisvų vietų, kur šviesos kur kas mažiau. Kol gurkšnojome gėrimus, merginos, dirbančios kompiuteriu, skėtis kelis kartus krito žemyn ir tiek pat kartų ji grąžino jį į apsauginę padėtį.

Galbūt tai stebintų, jei būtum Vakaruose. Ten madingas auksinis ar bronzinis įdegis ir tokiu beispuikuojantis žmogus laikomas sveiku. Jei esi baltas, taip ir žiūrėk, kiek žmonių per dieną pasiteiraus, ar nesergi. Tik ne Kinijoje. Čia labai vertinama balta oda. Kinų gražuolė – baltaodė, labai liekna, vėjo perpučiama. Tokia štai yra verta dainų ir eilių. Balta oda vertinama nuo senovės laikų. Veikiausiai dėl to, kad ji susijusi su arostokratiškumu: tik turtingi žmonės galėjo leisti sau prabangą neįdegti saulėje, kol vargšai liejo prakaitą ryžių laukuose. Prabėgę šimtmečiai nenumaldė aistros baltai odai, apie kurią sakydavo, kad „balta oda gali paslėpti šimtą išvaizdos defektų“. Šiandien Kinijos rinkoje dominuoja balinantys kosmetikos gaminiai: jie sudaro 71 proc. visų produktų. Prekybos centruose sudėtinga rasti kremų, veido kaukių ar prausiklių, kurie nebalintų. Neretai reklamose yra matoma tamsiaodė mergina, nelabai miela ir nelabai protinga, tačiau jį pradeda naudoti balinančias priemones ir voila! – bjaurusis ančiukas tampa gulbe. Arba visas pasaulis, iki tol buvęs tamsus, po šių priemonių naudojim staiga ima ir nušvinta tarsi įjungus elektros lemputę.

Bėgant metams, Azijos gyventojų veidus anksčiau nei raukšlės, kurios išvagoja baltosios rasės atstovų veidus, nusėja tamsios dėmės (hiperpigmentacija). Tad balta oda reiškia ne tik, kad jos savininkė nepriklauso darbo liaudžiai. Tai dar signalizuoja, kad ji jauna ir trykšta vaisingumu. Jei per Vakarų televizijas moteris dėmesį patraukia vešliais plaukais, tai Rytuose ji daugiau pasiūlymų pasimatymams sulauks, jei jos oda bus balta. Žinoma, tamsioji reikalo pusė yra ta, kad balinančiuose kremuose yra nemažai kenksmingų cheminių medžiagų, nuolat nuo saulės saugoma oda praranda gebėjimą gaminti taip organizmui reikalingą vitaminą D ir pan.

Kai mes išeidinėjome iš „Tous le jours“ merginai vėl nukrito skėtis. Ji pakėlė savo neklusnųjį draugą ir vėl atrėmė į lango stiklą.

Linkėdama nedidelių atradimų, skatinančių atrasti dar daugiau,

Evelina

Įrašo “64-as laiškas: Baltaodės kinės” komentarų: 2

 1. Paulius Andriuškevičius
  22 birželio, 2012

  Blyškiaveidės merginos ftw ;)
  Aišku, ne kiniškomis priemonėmis balinta oda.

 2. Evelina
  22 birželio, 2012

  Pauliau, kadangi balta oda madinga jau ne ne vienas šimtmetis, tai matyt reiškia, kad yra ir natūralių priemonių ;) Žinoma, šiais laikais pigiau ir greičiau – chemija

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Informacija

Paskelbta 21 birželio, 2012, paskelbė kategorijoje Uncategorized ir pažymėjo , , , .

Norėdami gauti informaciją, įveskite savo el. pašto adresą.

Join 44 other subscribers

Svečiai

 • 42 425 apsilankė
%d bloggers like this: