Šiandien Kinijoje minima Vienišių diena (Guang Gun Jie). Šios dienos iniciatoriai – Nanzino studentai, minintys šią dieną nuo 1993 m. Ji atsirado kaip alternatyva Valentino dienai žmonėms, neturintiems antrosios pusės. O kuri metų diena tinkamiausia vienišiems žmonėms? Žinoma ta, kurioje puikuojasi visi vienetukai – 11 mėnesio 11 diena. Ši diena Kinijoje ypač išpopuliarėjo per pastaruosius metus, sparčiai augant interneto vartotojų skaičiui.
Vienišių dieną poros neturintys kinai renkasi kartu pavalgyti, eina į aklus pasimatymus, tai populiari diena tuoktis. Kol vieni valgo tradicinius dienos valgius youtiao (aliejuje virti tešlainiai, forma primenantys vienetukus) ir baozi (garuose virtas bandeles, simbolizuojančias tašką tarp 11 ir 11), kiti naudodamiesi dienos populiarumu „suka“ verslą. Ir ne bet kokį – milijardinį. Kadangi šią dieną labai populiaru dovanoti dovanas, tuo sėkmingai pasinaudojo e-komercijos parduotuvės, šią dieną paversdamos tikra interneto pirkimo orgija. Pavyzdžiui, šiandien per pirmąsias trylika pardavimo valandų „Ali Baba“ priklausanti parduotuvė „Tmall.com“ pardavė daugiau nei 50 tūkst. prekių, kurių vertė per 10 mlrd. juanių (apie 4 mlrd.litų). Įspūdingi skaičiai? Kinija gali pasigirti ne tik augančia ekonomika (nors Vakarų žiniasklaidos priemonės labiau mėgsta skelbti žinutes apie augimo sulėtėjimą), bet ir didžiausia interneto vartotojų auditorija. Šiuo metu jų yra apie 538 mln. Iš jų – 193 m. apsiperka internete (palyginti JAV tokių – 170 mln.). rekordus mušti ne taip jau ir sunku.
Panašu, kad ši diena ateityje įgaus vis didesnę reikšmę Kinijoje. Pastaraisiais metais čia itin auga vienišų žmonių skaičius, ateityje dėl vieno vaiko politikos ir lyčių disproporcijos šios tendencijos tik ryškės. Kinijos socialinių mokslų akademijos duomenimis, 2020 m. net 23 mln. kinų vyrukų bus priversti viengungiauti.
Linkėdama gražių santykių,
Evelina
Tie kinai pamišę dėl skaičių…
Geras straipsnis, Kinija stebina skaičiais. Labai laukiu kokius pardavimų rekordus šiais metais padarys Alibaba.