Laiškai iš Kinijos

Gyvenimo Vidurio Karalystėje įspūdžiai

67-as laiškas: Pekinas smoge

Vaizdas pro langą.

Vaizdas pro langą.

Jei manęs paklaustumėte, kas Pekine yra blogiausia, atsakyčiau, kad smogas. O ypač toks, koks gaubia Pekiną šią savaitę. Tiesa sakant, per beveik dvejus gyvenimo Pekine metus, tai bjauriausias regėtas (ir kvėpuotas) smogas, o savaitgalį situacija tik pablogėjo. Smogas migloje ne tik paslėpė miestą, po jį paskleisdamas aitrų anglies dulkių ir išmetamųjų dulkių kvapą. Jis kaip nekviestas svečias įsibrovė ir vidun. Vakar buvome netoli namų esančiame prekybos centre „Solana“. Jo koridoriuose taip pat tvyrojo lengva migla – ne tokia tiršta kaip lauke, bet įspėjanti, kad nuo šito negero oro oro niekur nepasislėpsi – vienaip ar kitaip jis pralįs ten, kur sumanęs.

Kad užterštumas Pekine gerokai viršyjo pavojingą žmonių sveikatai ribą praneša ir BBC. PSO rekomenduoja, kad vidutinis kietųjų dalelių kiekis kubiniame metre neturėtų būti didesnis nei 25 mikrogramai. Jei šis skaičius peržengia 100 – tai jau pavojinga, kai 300 – vaikai ir pagyvenę žmonės neturėtų kišti nosies laukan. Oficialiai šio savaitgalio skaičius yra 400, tačiau JAV ambasada teigia, kad išties jis dvigubai didesnis – 800 mg/m3. Valanda pasivaikščiojimo lauke šiuo metu prilygsta metams rūkymo. Jau daug metų situaciją su užterštumu nebuvo tokia prasta kaip šiomis dienomis. Nuo 2008 m., kai Pekine vyko olimpinės žaidynės ir buvo uždaryta krūva fabrikų bei apribotas judėjimas nuosavomis mašinomis, situacija su užterštumu gerėjo. Tačiau atrodo, kad šių priemonių nebeužtenka: Pekinas auga, kyla jo gyventojų pragyvenimo lygis (o tuo pačiu ir automobilių skaičius), tad aštrėja užterštumo problema.

Dabar aš prašau atleidimo tų šaltų Sibiro vėjų, kuriuos taip keikiau – jie nors ir košia kiaurai, tačiau nupučia tolyn smogą, atverdami kelią saulei, kuri dieną kabo migloje raudona it susigėdusi, jog negali įveikti šio storo taršos dulkių sluoksniu.

Linkėdama gryno oro,

Evelina

Įrašo “67-as laiškas: Pekinas smoge” komentarų: 4

 1. Gabija
  13 sausio, 2013

  Labai grazus tekstas ir labai baisus turinys.

 2. Alina
  14 sausio, 2013

  Užteko Pekine praleisti porą dienų ir tikrai pajutome tai, ką aprašote. Nors tomis dienomis smogas gal nebuvo toks, koks jūsų aprašomas, bet vistiek, vakare visas jausdavaisi dulkinas, nemaloniai aplipęs ir šiais kai išpūsdavai nosį, galėdavai įsitikinti, kiek ten tų dulkių nusėdę..

 3. Sigita
  12 kovo, 2013

  Sveiki, Evelina. Esu keliautojų portalo KelioniuManija.lt atstovė ir mane sudomino Jūsų aprašymai. Turiu Jums pasiūlymą ir lauksiu laiško el. paštu: sigita@kelioniumanija.lt.

 4. Eug
  19 gruodžio, 2013

  Jau tuoj bus metai paskutiniam įrašui. Evelina, ar vis dar gyvenate Pekine? :) Laukiu nesulaukiu kitų žinučių…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Informacija

Paskelbta 13 sausio, 2013, paskelbė kategorijoje Patirtys ir pažymėjo , , , , , .

Norėdami gauti informaciją, įveskite savo el. pašto adresą.

Join 44 other subscribers

Svečiai

 • 42 425 apsilankė
%d bloggers like this: