Laiškai iš Kinijos

Gyvenimo Vidurio Karalystėje įspūdžiai

16-as laiškas: Dangaus šventyklos sodai

Kadangi mes čia gyvename, o ne atostogaujame, tai ir lankytinus objektus apžiūrinėjame neskubėdami. Šįkart aplankėme Dangaus šventyklą (kin. Tiantan), kuri įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir apibūdinama kaip “architektūros ir landšafto šedevras, kuris paprastai ir grafiškai iliustruoja vienos didžiausių pasaulyje civilizacijų raidą”. XV a. pr. Mingų dinastijos imperatoriaus Yong Le pradėta statyti šventykla, plotu lenkianti Uždraustąjį miestą, buvo skirta praktiškiems tikslams: čia imperatoriai, Kinijoje laikyti dangaus sūnumis, atvykdavo melsti dievų geresnio derliaus. Imperinėje Kinijoje žemės ūkis buvo šalies gerovės pagrindas. Blogesnis derlius reikšdavo ir grėsmę imperatoriaus autoritetui bei sostui. Tad iki 1911 m. kasmet per žiemos saulėgrįžą ir pavasarį iš Uždraustojo miesto čia atvykdavo imperatorius, kuris prie pagrindinio altoriaus aukodavo dievams dėkodamas ir tikėdamasis geresnės ateities.

Viešu parku Dangaus šventykla tapo 1918 m. Beje, XX a. pr. šventyklai buvo sunkiausia: nukentėjo ji ir per Opiumo karą, ir per Boksininkų sukilimą. Vėliau buvo skiriama daug lėšų jai sutvarkyti. Dangaus šventyklą sudaro Maldų už Geresnį Derlių Salė, Dangiškojo imperatoriaus salė, Dangiškasis imperatoriaus skliautas, Ilgaamžiškumo paviljonas ir kt. Taip pat yra Aido salė ir Aido akmenys, įžymūs garsiniais triukais: viename 65 m. ilgio sienos gale pašnibždama, o kitame – girdėti, ką. Šiaurinė apsauginės sienos dalis yra apskrita ir vaizduoja dangų, pietinė – kvadratinė ir vaizduoja žemė. Būtent taip dangų ir žemę įsivaizdavo senovės kinai. Dangų simbolizuojanti dalis yra pastatyta aukščiau nei žemę (nes dangus yra aukščiau). Daugumą pastatų jungia Raudonai Oranžinis žingsnių tiltas (kin. Danbiqiao).

Šventyklos teritorijoje nusidriekęs didžiulis parkas. Jame daugybė kiparisų. Vienas jų yra Devyngalvio drakono kiparisas, kuris į dangų tiesia devynias šakas ir yra daugiau nei 500 metų senumo. Čia kinai susirenka žaisti stalo žaidimus (kortomis arba mahjong), dainuoti ar mankštintis. Mankštos mes nematėme, nes atėjome vidudienį, o jai skiriamas saulės tekėjimo laikas. Girdėjau, kad tuomet į Dangaus šventyklą priguža daugiausiai vietinių ir turistų, tačiau sekmadienį keltis prieš 7 val… Na mano smalsumas ne toks didis. Dangaus šventyklos teritorijoje išgirsi įvairios muzikos galima išgirsti įvairios muzikos: pradedant tradicine, atliekama senoviniais instrumentais, baigiant šiuolaikine kinų pop muzika. Pastarosios atstovų klausant pamaniau, kad puiki galimybė save reklamuoti didžiulei praplaukiančiais žmonių miniai bei susirinkti užsakymus vestuvėms bei jubiliejams. Norint groti ar dainuoti prieš tai reikia užsiregistruoti. Puiki vieta praleisti savaitgalio pusdienį: gali pasirinkti triukšmingesnę zoną ar visai ramią, čia ant suoliuko ne vieną ir posmą kitą numiega. Galima įsigyti ir suvenyrų, neršia ir, kaip supratome, nelabai legalūs pardavėjai. Vieni siūlo šilko skareles, nemažai moterų sėdi ir neria žaisliukus ar kepures nuo saulės, kurias čia pat galima ir nusipirkti.

Bilietai į Dangaus šventyklą kainuoja nuo 10 iki 35 RMB priklausomai nuo sezono ir kokiose šios istorinės vietos dalyse ketinama apsilankyti. Atstumas nuo Uždraustojo miesto – 4 kilometrai. Šalia Dangaus šventyklos – žymusis Perlų turgus, kuriame nebrangiai galima įsigyti perlų bei jų papuošalų.

Linkėjimai,

Evelina

Įrašo “16-as laiškas: Dangaus šventyklos sodai” komentarų: 1

  1. Atgalinė nuoroda: 59-as laiškas: Senukai parkuose « Laiškai iš Kinijos

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Informacija

Paskelbta 19 gegužės, 2011, paskelbė kategorijoje Lankytinos vietos ir pažymėjo , , , , , , , , , , .

Norėdami gauti informaciją, įveskite savo el. pašto adresą.

Prisijunkite prie kitų 44 pasekėjų

Svečiai

  • 42 136 apsilankė
%d bloggers like this: