Laiškai iš Kinijos

Gyvenimo Vidurio Karalystėje įspūdžiai

15-as laiškas: Obuoliai ir “obuoliukai”

Obuolys – nuodėmingiausias vaisius. Dėl jo Ieva ir Adomas buvo ištrenkti iš rojaus ir susidūrė su visais žemiškojo gyvenimo sunkumais. Tiesa, teko skaityti pasvarstymų, kad ne obuolio jie tuomet ragavo – gal apelsino, o gal persiko, tačiau šios teorijos pagrindinės nenukonkuravo – tiek literatūroje, tiek paveiksluose pirmoji pora nuo medžio raško būtent obuolį. Nepaisant praeities šleifo, tai vienas mėgstamiausių vaisių pasaulyje. Į šios vaisiaus auginimą galima pažvelgti ir kūrybingai. Pavyzdžiui, kaip tai daro kinai: nokstant vaisiui ant jo yra užklijuojamas lipdukas su hieroglifu ir štai mes turime ne bet kokį obuolį, o papuoštą žinia ar palinkėjimu. Vaikai tokius renkasi mieliau ir tikina, kad jie skanesni.

O štai kiti “obuoliukai” vakariečius verčia krūpčioti ir stebėtis – tai atviros kūdikių kelnytės, pro kurias šviečia jų “obuoliukai”.  Spėju, kad kaimuose tokias kelnytes, vadinamas kaidangku, dėvi šimtas procentų vaikų, mieste – mažiau. Nieko iš vietinių nestebina, kad jas vilkintis vaikiukas savo reikalus atlieka tiesiog gatvėje. Jei bėda prispyrė, pavyzdžiui, prekybos centre – tėveliai jį palaikys virš šiukšlių dėžės. Kaidangku mažieji kinai paprastai dėvi nuo šešių mėnesių iki ketverių metų. Ir ne tik vasarą, bet ir žiemą. Žinoma, Pekine žiemos ne tokios šaltos kaip lietuviškos, tačiau kai aplink visi šiltais paltais, nuogi raudoni užpakaliukai taip ir prašosi būti pridengti. Pamenu, kaip šią vietą saugo mūsų lietuviškos mamos: “Nesėdėk ant šalto akmens, uždegimą įsitaisysi”, “Dar ankstyvas pavasaris, nesėdėk ant žolės – vaikų neturėsi”. Atrodo, kad kinai šių teorijų nėra girdėję, o tai, kad kaidangku ateityje trukdytų susilaukti vaikų – taip pat nepanašu. Kinai yra įsitikinę, kad su tokiom kelnytėm vaikų užpakaliukai “kvėpuoja”, o jų savininkai anksti (nuo šešių mėnesių) savarankiškai išmoksta atlikti reikalus ar informuoja juos ant rankų nešančius tėvus, kad laikas sustoti ir nusilengvinti. Tėvus, kurie renkasi sauskelnes, vyresnioji karta laiko tiesiog tinginiais.

Atmetant estetiką ir sanitariją, tai labai “green” dalykas: į gamtą nepatenka milijardai potencialių panaudotų “pampersų”, kurie dar galutinai nebūtų suirę, juos dėvėjusiems asmenims baigiant magistrantūros studijas. Situacija, žinoma, keičiasi. Sauskelnes gaminantys koncernai investuoja galybę pinigų, kad pakeistų šią kinų tradiciją ir išstumtų kaidangku, nes ją pakeitus – iš Kinijos plūstelės milijardinės pajamos. Štai kad ir “P&G” atvejis “How did “P & G” Brought the Diaper Revoliution to China”.

Linkėjimai,

Evelina

Įrašo “15-as laiškas: Obuoliai ir “obuoliukai”” komentarų: 11

 1. Roma
  17 gegužės, 2011

  ilgokai, sakyč, laiškų jau nebuvo!…

 2. Rasa
  21 gegužės, 2011

  Gražūs įdomūs ir švietėjiški :) tavo laiškai, Evelina.O šitas privertė susimąstyti , pasmus kaip tik prasideda tas pereinamasis laikotarpis iš sauskelnių link puoduko.

 3. Natalija
  22 gegužės, 2011

  :) Na, šitas laiškas tikrai pralinksmino. Ot ir išradingi tie kiniečiai :D

 4. Evelina
  23 gegužės, 2011

  Rasa, dėkui :) man įdomu atrasti, kad tai, kas mums gali atrodyti neįprasta, turi platesnį paaiškinimą. Įdomi šalis, kultūra, kalba
  Natalija, išradingumo jiems tikrai netrūksta :))

 5. rookis
  23 gegužės, 2011

  Dėkui už info – tokio dalyko nebuvau lisinęs :O:D

 6. Rūta
  16 kovo, 2012

  Nežinau, kad dėl ekologijos, bet man taaaaip juokinga :D liuks

  • Rūta
   16 kovo, 2012

   oj, ne kad, o kaip

   • Evelina
    16 kovo, 2012

    mane vis dar stebina – kiek kitaip nei anksčiau, bet stebina.. ir žiemą man ypač gaila tų “obuoliukų“..

 7. Ieva
  16 kovo, 2012

  Sauni ideja – leisti vaiku obuoliukams kvepuoti :) Tai man paaiskina viena keista fakta, kad cia daznai sutiksi kiniecius vaikiukus su slapiom kelnem vaiku zaidimu aikstelese. Jie matomai prisibijo vaiku obuoliukus viesinti salyje,kurioje daugelis vaiku devi sauskelenes iki mokyklinio amziaus! (Au)

  Aciu tau uz laiskus Evelina!

  • Evelina
   18 kovo, 2012

   Ieva, Australijoje turėtų būti daug kinų? Ar daugiau mišrių šeimų?

   • Ieva
    29 kovo, 2012

    Australijoje daug kinu. Panasu, kad ju kas met daugeja. Cia jie nera limituojami one child policy. Esu sutikus ir misriu seimu, bet kinai pagrinde labai nesimaiso :)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Informacija

Paskelbta 9 gegužės, 2011, paskelbė kategorijoje Patirtys, Žmonės ir pažymėjo , , , , , , , , .

Norėdami gauti informaciją, įveskite savo el. pašto adresą.

Prisijunkite prie kitų 44 pasekėjų

Svečiai

 • 42 136 apsilankė
%d bloggers like this: