Laiškai iš Kinijos

Gyvenimo Vidurio Karalystėje įspūdžiai

60-as laiškas: Weifango aitvarų festivalis

Kai Pekine važiuoju į arba iš oro uosto, nejučiomis medžiuose akimis ieškau ten įsipainiojusių aitvarų. Taip ir įsivaizduoju, kaip jie bando ištrūkti, pabėgti, kai tai pavyksta – džiaugiasi it jaunuoliai ištrūkę į laisvę, o dienas baigia nuskalbti lietaus ir aplipę dulkėmis pakelės medžiuose.

Kinai mėgsta leisti aitvarus. Vėjuotą dieną (o Pekine daug tokių) taip ir matai virš medžių ar tarp daugiaaukščių į dangų kylantį ilgauodegį. Tačiau pasauline aitvarų sostine vadinamas ne Pekinas, o per kelias valandas greituoju traukiniu pasiekiamas Weifango miestas, esantis Šandongo provincijoje. Šiemet čia vyksta 29-as tarptautinis aitvarų festivalis (kin. 潍坊风筝节, Wéifang fēngzhēng jié), kuriame ir mums teko apsilankyti. Savaitę trunkančiame renginyje dalyvauja 67 šalių atstovai, kurie varžosi ir tarptautiniame aitvarų čempionate. Paprasti gi miesto gyventojai susirenka savo aitvarų į dangų paleisti. Kol tie leidžia, kiti gi, sutūpę ant žolės, džiaugiasi pagrindine miesto metų pramoga. Gudresni, kaip ir šie žavingai besišypsantys aitvarų festivalio žiūrovai, ateina su savo kėdutėmis:

Gyvendama Pekine užsimirštu, kad sostinės gyventojai jau daugmaž pripratę prie užsieniečių. Tai nereiškia, kad jie neskiria dėmesio, tačiau palyginti su kitų miestų gyventojais (išskyrus, žinoma, Šanchajų) jie į užsieniečius reaguoja gana ramiai. Weifango gyventojai prie “ateivių“ nėra taip pripratę, tai teko ir kartu fotografuotis, ir slėptis po juodais akiniais, fotoaparatams aplink spragsint. Tokiais atvejais man visuomet labai gaila muzikos ar kino pasaulio žvaigždžių: oi kaip pavargsti nuolat būdamas dėmesio centre. Sekinantis vaidmuo. Bet grįžkime, anot klasikos, prie avinų, o tiksliau – prie aitvarų, kylančių į dangų viršum Weifango. Ryte jų skrydžiui koją kišo vėjas: mažesniuosius dar kėlė į viršų, didieji gi, sukaupę visas jėgas, kabindavosi į gūsį, skleisdavosi ir, nepagavę reikiamo stiprumo vėjo, it seni girtuokliai vis šlumštelėdavo žemyn. Pamažėle dangus virš pildėsi margaspalviais, įvairių dydžių bei formų žmonių valdomais dangaus gyvačiukais. Jų per šį festivalį į dangų pakilo virš dešimt tūkstančių.

Weifango tarptautinis aitvarų festivalis yra šiuolaikinė senovės Skaisčiosios Šviesos šventės (Qing Ming Jie) versija. Tais laikais, pagerbiant protėvius, į dangų taip pat kildavo aitvarai, kuriais kinai nugindavo šalin nesėkmes.

Linkėdama visuomet palankaus vėjo jūsų aitvarams,

Evelina

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Informacija

Paskelbta 26 balandžio, 2012, paskelbė kategorijoje Šventės ir pažymėjo , , , , , , .

Norėdami gauti informaciją, įveskite savo el. pašto adresą.

Join 44 other subscribers

Svečiai

  • 42 425 apsilankė
%d bloggers like this: