Laiškai iš Kinijos

Gyvenimo Vidurio Karalystėje įspūdžiai

38-as laiškas: Hangdžou – ežero miestas

Kol dėmesį skiriu brangiai viešniai, vis neatrandu laiko prisėsti prie naujo įrašo, nors prisikaupę jau nemažai. Šiandien sau pasakiau – truks plyš, bet pradėsiu spalio pradžioje vykusios kelionės į Hangdžou ir Šanchajų aprašymą.

Po šios kelionės negaliu nepatarti – jei tik yra galimybė, nekeliaukite Kinijoje nacionalinių švenčių metu. Nebent jums patinka brangiau mokėti už bilietus, viešbučius ir stumdytis žmonių minioje. Jau paskui perskaičiau, kad Nacionalinės dienos proga, kuri Kinijoje švenčiama visą savaitę, šalyje ir už jos ribų keliavo virš 300 milijonų kinų. Naujas turistinis rekordas.

Per pusmetį Kinijoje be Pekino tebuvau mačiusi tik Naniną, tad spirgėjau susipažinti su kitais šalies miestais. Kadangi mūsų draugų – Ingos ir Vyto šeima išsiruošė į Hangdžou ir Šanchajų, dėl geros kompanijos ten nusprendėme skristi ir mes.

Hangdžou yra vienas iš Septynių senovės Kinijos sostinių. Iki XX a. pradžios buvo žinomos Keturios didžiosios senovės sostinės: Pekinas, Nanzinas (Nanjing), Luojanas (Luoyang) ir Čananas arba Sianas (Chang’an/Xi’an). Vėliau, aptikus įrodymų, sąrašas buvo papildytas Kaifenu (Kaifeng, 1930), Hangdžou (Hangzhou, 1930) ir Anjanu (Anyang, 1988). 2004 m. aštuntąja sostine paskelbtas Džendžou (Zhengzhou) miestas.

Viešbutį Hangdžou atradome nelengvai ir, kaip paaiškėjo vėliau, todėl, kad jis toli nuo miesto centro, kuriame tyvuliuoja didžiausia miesto  pažiba – Xihu arba Vakarų ežeras. Kažkada čia atvykęs Markas Polas pavadino Hangdžou “gražiausiu bei elegantiškiausiu miestu pasaulyje”. Aplink ežerą – gražiausiai pagal geriausias kinų tradicijas sutvarkyti parkeliai, kuriuose vaikštinėjo tūkstančiai atostogaujančių kinų… Po ilgo pasivaikščiojimo – vietos virtuvės įžymybės: elgetos (“beggar’s) viščiukas, užkeptas molyje su lotoso lapais, ir Vakarų ežero žuvis acto padaže. Būtina sąlyga – atkreipkite dėmesį į sąskaitą. Joje netikėtai gali atsirasti patiekalų, kurių neužsakėte. Vienoje užeigoje po patikrinimo sąskaita sumažėjo nuo 180 iki 94 juanių. Hangdžou gyventojai – apsukrūs žmonės ir ieško būdo “pasidaryti” pinigą. Švenčių metu laimikis kimba kur kas lengviau. Kol vieni ieško uždarbio šaltinio, kiti ramiai užsiima savo mėgstama veikla. Pavyzdžiui, rašo vandeniu hieroglifus:

Užsukome ir Šilko muziejų – vaikams buvo labai įdomu pažiūrėti, kaip šilkverpio lerva galiausiai virsta plonyčiu siūlu. Handžou, kuriame gyvena beveik devyni milijonai žmonių, vadinamas šilko sostine, čia susibūrę daug šilko gamintojų.

Dar viena miesto atrakcija – garso, šviesų, šokio ir akrobatikos spektaklis “Impression, West Lake”, kurį režisavo žymus režisierius Zhang’as Yimou. Spektaklis sukurtas pagal vietos legendą, kuri pasakoja apie baltą demonę-gyvatę, svajojusią tapti deive. Vakarų ežero pakrantėje pastebėjusi jauną vyrą ji prisimena, kad praeitame gyvenime jis išgelbėjęs jos gyvybę, ir pasiverčia moterimi. Į šį spektaklį vietos valdžia investavo 100 mln. juanių, tačiau verta pamatyti ne dėl to. Vandens paviršiuje vykstantis reginys prikausto dėmesį. Juo sumaniai naudojasi vietos taksi vairuotojai. Po šou jie išsijungia skaitliukus ir kaina, už kurią jus nugabens į viešbutį, priklauso tik nuo jūsų derybinių įgūdžių.

Linkėdama gražių reginių ausims, akims ir sielai,

Evelina

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Informacija

Paskelbta 26 spalio, 2011, paskelbė kategorijoje Lankytinos vietos ir pažymėjo , , , , , , .

Norėdami gauti informaciją, įveskite savo el. pašto adresą.

Prisijunkite prie kitų 44 pasekėjų

Svečiai

  • 42 136 apsilankė
%d bloggers like this: