Laiškai iš Kinijos

Gyvenimo Vidurio Karalystėje įspūdžiai

32-as laiškas: Badalingas – nelaisvi žvėrys laisvėje

Kelias į Badalingą yra iššūkis. Maniau, kad kol nuvažiuosime iki jo (60 km nuo Pekino), ramiai pasiruošiu pirmadienio kinų pamokai. Tačiau važiuojant persigalvojau. Ir ne dėl to, kad kelias prastas, atvirkščiai – kuo puikiausias. Tiesiog šiuo greitkeliu Pekiną apvažiuoja sunkiasvorės mašinos. Ir apvažiuoja toli gražu ne pavyzdingai. Jeigu kelias yra trijų juostų, labai dažnai visas tris užima “furos”, o trečiąja, kuria logiškai automobiliai turėtų lėkti greičiausiai, vos pukši į kalną iki viršaus perkrautas sunkvežimiukas. Dar baisiai, kai staiga prieš tave, – ačiū Dievui, paskutinę minutę rodydama posūkį, – persirikiuoja plytų perkrauta “fura”. Jausmas ne pats geriausias. Turint omeny, kad kelias veda į vieną gausiausiai turistų lankomą Didžiosios kinų sienos atkarpą ties Badalingu – panašius pojūčius išgyvena ne vienas turistas.

Šikart mūsų kelionės tikslas buvo ne Didžioji kinų siena, o jos papėdėje įsikūręs Pekino Badalingo laukinės gamtos (Safari) pasaulis (Beijing Badaling Wildlife Safari World) – didžiulis zoologijos sodas po atviru dangumi. 400 hektarų gyvena 100 rūšių bei 10 tūkst. jų atstovų. Man norisi rašyti, kad gyveno. Daug kas man pasirodė – “ostatki byloj roskoši”. Matyti, kad dalis anksčiau naudotų zonų yra uždarytos. O kartu su mumis važiavusi Ieva, puikiai kalbanti kiniškai, nugirdo kaip centro darbuotojas kinei pasakojo, kad gyvūnus prižiūrėti sunku ir daug jų pastaruoju metu išmirė. Ir pati Ieva, parke buvusi prieš  kelis metus, atsiminė jį veikus didesniame plote.

Čia žvėris galima ir šerti. Tiesa, ne savo atsineštu maistu – o vietoje parduodamu. Vienintelio parke dramblio narve gulėjo krūva morkų sukrauta – matyt, žmonių simpatijų jam išraiška, tačiau jis mieliau ėdė neišvaizdžius lapus.

Kas automobilius reketuoja…

… o kas purve it koks paršelis turškiasi:

Dalį parko galima apeiti pėsčiomis: dalis gyvūnų čia gyvena narvuose, kita dalis – nepavojingi ir vaikšto laisvėje: stirnos, danieliai, povai – nesibaimina žmonių, nuo jų tarp medžių slepiasi ir klykauja baikštūs fazanai. Kita dalis parko – safari.  Pėsčiomis ten neįeisi: gali važiuoti arba su parko autobusais arba nuosavu automobiliu. Vienintelė sąlyga – jokiu būdu neatsidarinėti langų. Atsidaro vieni vartai, jie užsidaro ir tik tada atsiveria kiti – visai kaip filme “Juros periodo parkas” – ir įvažiuoji į liūtų, tigrų, meškų valdas. Šiaip tai vidutiniškas jausmas, kai šalia tavo automobilio pražygiuoja žvėrių valdovas, nors ir įdomu pažvelgti į žvėrys ne per grotas.

Vaikams šis apsilankymas labai patiko – jie dar išsaugoję sugebėjimą stebėti nevertinant. Bėgiojo, aikčiojo, viskuo žavėjosi. Mes susidūrėme su skirtingais jausmais – ir smalsu pažiūrėti, tačiau ir labai atjauti tokiomis sąlygomis gyvenančius gyvūnus. Net jei ir atrodo tokie atsipūtę kaip ši kengūra ir jos draugės, kurios priverstos gyventi aiškiai per mažoje joms teritorijoje, kur net pašokinėti vietos nėra:

Vienintelės visiškai atsipalaidavusios atrodė beždžionės.

Jos, į žmonės dėmesio nekreipdamos, knisosi po viena kitos kailiuką, tampė ant nugaros mažylius ir linksmai dūko: kad ir kalėjime, tačiau su gera nuotaika.

Vidinės ir išorinės laisvės linkėdama,

Evelina

Įrašo “32-as laiškas: Badalingas – nelaisvi žvėrys laisvėje” komentarų: 1

  1. Natali
    12 rugsėjo, 2011

    Zoologijos sode, net ir pačiame geriausiame, visada apima prieštaringi jausmai. Ir smalsu, įdomu stebėti žveris, bet ir gaila, kad jie ne savo aplinkoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Informacija

Paskelbta 5 rugsėjo, 2011, paskelbė kategorijoje Lankytinos vietos, Patirtys ir pažymėjo , , , , , , , , .
%d bloggers like this: