Laiškai iš Kinijos

Gyvenimo Vidurio Karalystėje įspūdžiai

28 laiškas: Pasivaikščiojimas Vasaros rūmuose

Kai Pekiną kepina +35 laipsnių karštis, pasivaikščiojimai lauke tampa veikiau išbandymu nei malonumu. Laimei, šį šeštadienį dangų užtraukė migla ir kiek pridengė miestą nuo tiesioginių saulės spindulių. Prieš kelerius metus Pekine vasarą viešėję svečiai prisimindavo storu smogo sluoksniu uždengtą dangų ir skųsdavosi, kad saulės nematydavo. Po Pekino olimpinių žaidynių situacija pasikeitė – Kinijos sostinėje giedrų dienų vis daugiau. Iš tiesų, tai dauguma dienų Pekine – giedros. Žinoma, ne pasiekti olimpiniai rekordai išsklaidė miglą, o paruošiamieji šios sporto šventės darbai, kai iš miesto buvo iškelti ne vienas ir ne du fabrikai.

Vasaros rūmai  (kin. Yihe Yuan) – vienas būtinų aplankyti objektų. Ir jei kartais turistiniai objektai yra pervertinami, tai šis atvejis – ne toks. Asmeniniame lankytinų vietų Pekine sąraše šiuos rūmus kartu su Lamos šventykla įrašyčiau pirmais numeriais, aukščiau nei Uždraustąjį miestą. Vasaros rūmų teritorijoje, kurią sudaro 2,9 kv. km, dangun stiebiasi Ilgaamžiskumo kalva, tyvuliuoja trečdalį teritorijos užimantis Kunmino (Kunming) ežeras, kuriame rausvus žiedus nedrąsiai skleidžia lotosai, o jo vandeniu slysta drakonais išpuoštos valtys. Teritorijoje žaliuoja sodai, jame apstu įvairių Kinijos vietų bei laikotarpių architektūros pavyzdžių.

Vasaros rūmai buvo pradėti statyti 1750 m., tačiau po 70 metų Anglijos-Prancūzijos pajėgos juos sulygino su žeme. Po šešerių metų Cin dinastija pradėjo rūmų atstatymo darbus. Dar kartą Vasaros rūmai nukentėjo 1900-iaisiais, jau ne nuo dviejų, o nuo aštuonių sąjungininkų, taip pat Boksininkų sukilimo dalyvių.

Beje, mano minėti ežeras ir kalva – žmonių rankų tvariniai: kasė ežerą, o iš žemių supylė 60 m. aukščio kalvą. UNESCO Vasaros rezidenciją yra įtraukusi į Pasaulio paveldo sąrašą. Prieš daugybę metų rūmų takeliais vaikščiojo paskutinioji imperatorė Cixi, dabar čia gausu turistų, vietiniai gyventojai čia mėgsta leisti laisvalaikį, po teritorija mikliai šmižinėja “šlamštukų” pardavėjai, stengdamiesi nepakliūti į budrių policininkų akiratį. Smagu laiveliu pasiplaukioti ežere ar kanalais – karšta vasaros dieną tai labai gaivina. Beje, ežere žmonės nesimaudo – tik žuvys.

Apie Vasaros rūmus – “Wikipedia”.

Linkėdama ilgų ir malonių pasivaikščiojimų,

Evelina

Reklama

2 comments on “28 laiškas: Pasivaikščiojimas Vasaros rūmuose

  1. Danas
    liepos 5, 2011

    Perskaiciau ‘lepina’ vietoj ‘kepina’. Galvoju – nieko sau.

    Uztikau, gal bus idomu paskaityti http://www.satenai.lt/?p=9889

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

Norėdami gauti informaciją, įveskite savo el. pašto adresą.

Prisijunkite prie kitų 44 pasekėjų

Svečiai

  • 39,335 apsilankė
%d bloggers like this: