Laiškai iš Kinijos

Gyvenimo Vidurio Karalystėje įspūdžiai

27-as laiškas: Ką užsieniečiai apie kinus supranta ne taip

Užsieniečiai Kinijoje nuo senų laikų vadinami laowai. Jei paklausite kultūringo kino, jis rankomis sumosikuos prieštaraudamas ir tvirtins, kad Kinijoje užsieniečiai vadinami waiguoren. Akis į akį galbūt, tačiau už nugaros taip ir girdi “kan kan, laowai” (žiurėk, užsienėkas). Buvę ilgai izoliuoti jie daug ko nežino apie užsieniečius, o šie savo ruožtu – apie juos. Neseniai perskaičiau “eChinacities.com” straipsnį apie tai, ką apie kinus čia gyvenantys užsienio piliečiai supranta ne taip. Šeši “misunderstandingai”:

1)      Kinai kabinasi už bet kokios galimybės ištrūkti į užsienį. Teisybė yra ta, kad išties nemažai kinų norėtų gyventi užsienyje, bet tikrai nei absoliuti dauguma kaip mano užsieniečiai. Su kinais susitikinėjantys užsieniečiai dažnai nustemba sužinoję, kad jų antroji pusė norėtų gyvenimą kurti Kinijoje. Daugybė kinų mėgsta keliauti ir neketina emigruoti.

2)      Kinės tetrokšta tavo pinigų. Nors užsieniečiai kaltina kines grobuoniška prigimtimi, išties jų vertybės panašios kaip ir vakariečių moterų. Lietuviškais terminais – jokios jos ne barakudos, tiesiog kinų kultūroje nuo seno vertinamas partneris, kuris pasirūpina duonos kąsniu šeimai, tad kinėms patinka gerai uždirbantys vyrai. Tačiau joms taip pat labai svarbu ir jo švelnumas, geras humoro jausmas.

3)      Kinai mažai uždirba. Nors mažesniuose Kinijos miestuose vidutinė darbininkų alga nėra didelė, tačiau dideliuose miestuose profesionalai uždirba neblogai. Pavyzdžiui, privačios Pekino mokyklos fizikos ir chemijos mokytojo alga yra 8000 juanių (arti 3000 Lt), o vyresnysis inžinierius uždirba 20 000 juanių (7400 Lt) per mėnesį. Tad šnekantis su kinu nederėtų užsiminti, kad jis tikriausiai svajoja uždirbti tiek, kiek Vakaruose, nes galite ir nepataikyti ;)

4)      Kinai yra kvailai kaip avys. Ne vienam gali pasirodyti, kad kinams trūksta originalumo ir kritinio mąstymo. Toks įspūdis gali susidaryti žvelgianti į Kinijos universitetų studentus, nes švietimo sistema neskatina kūrybiškumo ir individualumo. Tačiau tai nereiškia, kad visuomenėje nėra kūrybiškų individualybių, kurios išryškėja baigus Alma Mater.

5)      Kinai yra grubūs. Užsieniečiai skundžiasi kinų nesugebėjimų laikytis eilės, jie baisisi, kad kinai spjaudosi, o maži vaikai gali išsituštinti vidury parduotuvės. Tačiau jei paklaustumėte vidutinio kino, paaiškėtų, kad jam tai irgi nepatinka. Tačiau jie taip pat pridurtų, kad jei jie mandagiai stovėtų ir lauktų savo eilės, niekados jos taip ir nesulauktų. Jų vaikai niekada nesugalvotų nusilengvinti viešoje vietoje. Tačiau skirtingai nei užsieniečių, kurie piktinasi garsiai, kinai prie to pripratę ir garsiai nepareikš pasipiktinimo.

6)       Kinai tenori, kad padėtumėte išmokti anglų kalbos. Žinoma, kad yra ir tokių žmonių, tačiau dauguma kinų tenori pabendrauti ir jei jūs mokėtumėte kiniškai – jie mielai pasikalbėtų savo gimtąja kalba – jie tiesiog mėgsta padraugauti ir paplepėti.

Dar keletas straipsnių panašiom temom:

The Five Stupid Questions Foreigners Ask Chinese
Top 5 Things NEVER to ask the Laowai
The Five Stupid Questions Chinese Ask Foreigners

Linkėdama nesusidaryti išankstinės nuomonės,

Evelina

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

Information

This entry was posted on liepos 3, 2011 by in Žmonės and tagged , , , , , .

Norėdami gauti informaciją, įveskite savo el. pašto adresą.

Prisijunkite prie kitų 44 pasekėjų

Svečiai

  • 39,335 apsilankė
%d bloggers like this: