Laiškai iš Kinijos

Gyvenimo Vidurio Karalystėje įspūdžiai

25-as laiškas: Nanino mažumos

Oro uoste mus pasitiko tokios ryškiais tautiniais drabužiais vilkinčios merginos.

Jau Nanino oro uoste buvo aišku, kad mes – ne Pekine. Vietiniai gyventojai atrodo kitaip – ūgis, odos spalva, veido bruožai. Jei kalba mandarinų kalba – labai neaiškiai, o dažnai ir visai “nemandariniškai” šneka. Kinijoje, jei neklystu, yra 56 tautinės mažumos (bent jau tiek jų pripažįsta KLR valdžia, kalbama, kad jų bene dvigubai daugiau), tačiau procentaliai jos ištirpsta tarp hanių, kurie sudaro 92 proc. visų gyventojų. Tačiau Guangxi provincijoje, kurios sostinė Naninas ir yra, mažumos sudaro net 38 proc. – daugiausia visoje Kinijoje.  Gausiausia– Zhuang eninė mažuma. Taip pat Yao, Hui, Miao, Man ir kitos. Kokios tautos įvairios ir kaip skiriasi viena nuo kitos galima pamatyti Nanino tautybių muziejuje, kuriame ir apsilankėme.

Miao tauta gerdavo arbatą su aliejumi, kad sušiltų. Senais laikais jie gerdavo šią arbatą pusryčiams, pietums ir vakarienei. Šiai arbatai užtekdavo vienos lazdelės. Jei pavalgęs svečias palikdavo lazdelę inde, reikšdavo, kad jis norėtų pakartoti. Jei įteikdavo šeimininkui - reikšdavo, kad jau sotus.

Yao tautelė naudodavo ąžuolo sulą tradiciniams drabužiams dažyti bei tapybai.Taip atrodė Guangxi regiono gyventojai prieš daug metų. Dabar šiame regione gyvena 19,72 mln. (38,3 proc.) mažumų.

Nanine susidarė įspūdis, kad žmonės čia yra labiau atsipalaidavę ir daugiau šypsosi. Pietūs yra Pietūs. Sulaukėme dar daugiau dėmesio nei jo patiriame Pekine. Prisėdome ant suoliuko su vaikais suvalgyti ledų – aplink pradėjo rinktis ayi su vaikiukais. Sveikinasi, vaikus tiesia, šypsosi. Kaip katalikai popiežiui. Ėjome pro mokyklą ir kaip tik baigėsi pamokos. Tai būrelis mergaičių iš paskos su dviračiais ir vis “hello”, “welcome to China”. Na ir mes žmonės mandagūs – sveikinamės anglų kalba. Paskui jos mums “bye, bye”, o aš ėmiau ir atsisveikinau kiniškai. Reikėjo pamatyti – jos klykė (na žinote, kaip tai daro paauglės – būrys paauglių), juokėsi. Labai smagus vaizdelis buvo :)

Dabar aš svajoju nukeliauti į Guangxi regione esančias Guilino apylinkes, kurias kol kas esu mačiusi tik nuotraukose ir muziejuje:

Linkėdama, kad visos svajonių vietos būtų pamatytos,

Evelina

Reklama

4 comments on “25-as laiškas: Nanino mažumos

 1. Rasa
  birželio 24, 2011

  Smagu kartu su tavim keliauti po Kiniją. perskaitau visus tavo įrašus, labai “skaniai“ rašai. Rašyk ir toliau , o aš skaitysiu kur begyvenčiau:) Ačiū.

  • Evelina
   birželio 30, 2011

   Ačiū tau, Rasa :) Rašysiu, rašysiu – ta atmintis tokia selektyvi laiko perspektyvoje :)

 2. Ingrida
  birželio 30, 2011

  labai idomu, visada paskaitau ir …bandau save ten isivaizduoti :) Sekasi nelabai kaip :)

  • Evelina
   birželio 30, 2011

   Ingrida, kol nesi vietoje – sunku, o jau kai atsiduri – nėra kur trauktis :)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

Information

This entry was posted on birželio 23, 2011 by in Lankytinos vietos, Žmonės and tagged , , , , , , , , , .

Norėdami gauti informaciją, įveskite savo el. pašto adresą.

Prisijunkite prie kitų 44 pasekėjų

Svečiai

 • 39,335 apsilankė
%d bloggers like this: