Laiškai iš Kinijos

Gyvenimo Vidurio Karalystėje įspūdžiai

24-as laiškas: Žaliasis Kinijos miestas Naninas

Pirmieji trys mėnesiai prabėgo neiškeliant kojos iš Pekino. Buvome tik nedideliame Cuandixia miestelyje, esančiame Kinijos sostinės pašonėje. Ir štai praėjusį savaitgalį išsiruošėme į šalies Pietus. Tikslumo dėlei – pietvakarius, kur Nanine (Nanning ) vyko Tarptautinis Kinijos verslo kultūros festivalis ir Tarptautinė mados paroda  . Žaliuoju Kinijos miestu save vadinantis Naninas  – šis šūkis visur kur pažvelgsi – skrajutėse, lauko reklamoje, valdžios atstovų kalbose – yra per tris valandas skrydžio nuo Pekino (ir tik 160 km nuo Vietnamo sienos). Vaikams buvo nauja suvokti, kad skraidoma ne tik iš šalies į šalį, bet ir iš miesto į miestą.

Naninas, kuris yra Guangxi autonomijos sostinė, išties žalias miestas. Na, jeigu esi subtropikuose – vargu, ar turi kitokį pasirinkimą. Apie pietus per miestą nušniokščia lietus, o kai esi lauke- nuolat padengtas drėgmės. Man vietinis oras visai patiko. Patiko Nanino parkas: nors daugelis skulptūrų labai vaikiškos, tačiau augmenija – pasakiška. Lai kalba vaizdai:

Naninas atrodo kaip visi dideli Kinijos miestai – apstatytas dangoraižiais, panašiai sutvarkytas eismas kaip Pekine. Tiesa, pereiti gatvę čia pasirodė saugiau, čia nepabijočiau ir dviračiu pravažiuoti. Pekine manęs toks jausmas neaplanko.

Nanine gyvena beveik septyni milijonai gyventojai, centrinėje miesto dalyje – du milijonai (o pradėjus kurti NaująjąKiniją čia tebuvo vos 50 tūkstančių).

Po kojomis - daug daug aukštų

Greičiausiai šalyje kylančiu liftu užkilome į 21-ą pagal aukštį Kinijoje bei aukščiausią pietvakarių Kinijos pastatą ir iš 57-o aukšto pažvelgėme žemyn į miestą. Su mano lengva aukščio fobija – kraupoka. Yra horizontaliai gyvenančios šalis, o ši šalis kuo toliau, tuo vertikaliau gyvena.

Naninas siekia tapti Azijos Briuseliu – centru, kuris jungtų visas Azijos šalis. Čia kuriasi Azijos šalių atstovybės, įvairios organizacijos, didžiuliame ekspozicijos centre vyksta didžiulės parodos, statomi net auksiniai viešbučiai :)

Auksinis viešbutis.

Jau grįžusi sužinojau, kad Naninas garsėja šunienos patiekalais. Mes jų arba nevalgėme, arba nežinojome, kad valgome. Kiaulienos naniniečiai, kurie įsitikinę, kad Pekino maistas yra siaubas, nelabai valgo, daugiausia antieną, taip pat ėrieną, jūros gėrybes. Daug termiškai apdorotų “žolių”. Labai populiarūs makaronai. Na ir, žinoma, baigiant valgyti pasiūlomi ryžiui. Desertui? :)

Žolė Nanine žalesnė, o arbūzai – dar saldesni.

Kitame laiške papasakosiu apie Nanino gyventojus.

Linkėdama svaigių skrydžių,

Evelina

Reklama

One comment on “24-as laiškas: Žaliasis Kinijos miestas Naninas

  1. Gita
    liepos 1, 2011

    Koks grožis! :)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

Information

This entry was posted on birželio 22, 2011 by in Lankytinos vietos and tagged , , , , , , , .

Norėdami gauti informaciją, įveskite savo el. pašto adresą.

Prisijunkite prie kitų 44 pasekėjų

Svečiai

  • 39,335 apsilankė
%d bloggers like this: