Laiškai iš Kinijos

Gyvenimo Vidurio Karalystėje įspūdžiai

23 laiškas: Lamos šventykla – kur Pekine meldžiasi budistai

Kokia man gražiausia iš visų Pekine matytų istorinių vietų? Neabejotinai Lamos (Yonghe) šventykla (gong), dar vadinama Taikos ir Harmonijos rūmais. Šioje šventykloje yra įsikūręs ir veikiantis Tibeto budistų vienuolynas, atstovaujantis Geluk – geltonųjų skrybėlių – mokyklai. Tai, kad jis veikiantis matyt ir suteikia šiai vietai jaukumo – nes kur patalpa negyvenama, o kur po stogu žmonės valgo, meldžiasi, medituoja. Čia ne tik istorinė vieta, kai kam tai – namai. Kita vertus, Lamos šventykla nėra didelė, nuo vieno iki kito pastato nesidriekia hektarų hektarai kaip Uždraustajame mieste ar aplink Dangaus šventyklą.

Lamos šventykla, įsikūrusi Pekino šiaurėj, yra viena didžiausių ir svarbiausių Tibeto budistų šventyklų pasaulyje. Jos statybos prasidėjo XVII a. pabaigoje, valdant Cin dinastijai. Yonghegong šventyklos pirmoji paskirtis buvo princo rezidencija, o Tibeto budistai čia įsikūrė 1722 m. Po pilietinio karo 1949 m. šventyklos vartai trims dešimtmečiams buvo užtrenkti. Laimei – ji nebuvo sunaikinta. Ne visiems istorijos paminklas Kultūrinės revoliucijos metu taip pasisekė.

Lamos šventyklą sudaro penkios didelės atskiros salės ir penki kiemai, puošniai dekoruoti ir gražiai restauruoti, gausybė budistinio meno pavyzdžių. Vaikštant nosį kutena smilkalų kvapas. Žioplinėjančių turistų minioje išsiskiria susikaupę tikintieji.

Dešimties Tūkstančių Džiaugsmų (Wanfu Ge) salėje stūkso didžiulė Budos Maitrėjos statula. Aštuoniolikos metrų aukščio kūrinys – imperatoriaus Qianlongo dovana septintajam Dalai Lamai. Ši statula yra išdrožta iš vieno baltojo Tibeto sandalmedžio kamieno, plukdyta į šventyklą trejus metus, o 1993 m. dėl savo išskirtinumo įtraukta ir į Gineso rekordų knygą.

Tiems, kam norėtųsi Lamos šventykloje pamedituoti, vieta gal ir per daug triukšminga. Tačiau tiems, kas giliai įvaldę panirimo į save meną, tai turėtų būti panašu į dėmesį neatkreipiantį tylios muselės zyzimą, tik raibuliai vandens paviršiuje.

Linkėdama ramybės,

Evelina

Reklama

2 comments on “23 laiškas: Lamos šventykla – kur Pekine meldžiasi budistai

 1. Danas
  birželio 15, 2011

  O kas tie puodai paskutineje nuotraukoje?

 2. Evelina
  birželio 15, 2011

  Ten smilkalynės. Smilkalai tai čia ilgesni, storesni nei įprasti mums. Salėse tai neleidžiama smilkyti, veikiausiai dėl to, kad jei tai darytum – negalėtum būti patalpoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

Norėdami gauti informaciją, įveskite savo el. pašto adresą.

Prisijunkite prie kitų 44 pasekėjų

Svečiai

 • 39,335 apsilankė
%d bloggers like this: