Laiškai iš Kinijos

Gyvenimo Vidurio Karalystėje įspūdžiai

19-as laiškas: Snieguolė kiniškai – kolektyvinė pergalė

Labai netikėtai  gavome bilietus į teatrą (ačiū Ingai D. ir nepažįstama kinei, kuri padovanojo prie įėjimo ketvirtąjį bilietą)ir šiandien pažiūrėjome kinišką “Snieguolės ir septynių nykštukų”  versiją. Su sąlyga, kad spektaklis vyko kinų kalba, salėje buvo keturi žmonės, kuriems teko apie daug ką spręst iš konteksto. Tai, kas kinų vaikams ir jų tėveliams bei seneliams buvo labai juokinga, mums buvo smagu, nes ir nesuprantant labai smagu, kad žmonėms, o ypač mažiems yra juokinga.

Kiniška Snieguolė nuo vakarietiškų skiriasi taip, kaip skiriasi “Alisos stebuklų šalyje” animacinis filmukas nuo T. Burtono filmo. Apie tą patį, bet kitaip. Kiniškame spektaklyje atsiranda ne tik zuikis, meška ir vilkas, čia net veidrodis gavo vieną pagrindinių vaidmenų sidabriškai pasidabinusio aktoriaus amplua. Pamotė su kauke priminė Pekino operos solistę. Nykštukai, prikabinti prie žmonių, buvo gana komiški, net klouniški personažai. Tekstai ir muzika įrašyti, tad aktoriams teliko judėti ir žiopčioti. Kaukėtas buvo ir princas, tad vienintelė Snieguolė atrodė panaši į žmogų, t.y. be kaukės.

Aktoriai išties nemažai dirbo su publika, lakstė po salę tarp eilių, mamos ir močiutės į juos tiesė vaikus. Ilgi pamotės ir veidrodžiai dialogai panardindavo auditoriją į lengvą triukšmelį, kuris dingdavo prasidėjus dainoms (Snieguolės dainelę “ai, ni hao ma, nimen hao ma” niūniavome ir grįžę namo). Labai emocingai mažieji žiūrovai reagavo į Snieguolės ir nuodingo obuolio kontaktą: šaukė, kad jo nevalgytų, kad nuodingas. Bet Snieguolė turėjo savo nuomonę, dėl ko teko laikinai atsisveikinti su gyvybe.

Spektaklio metu sutuoktinis papasakojo, kad kinų cenzūra užsienio peržiūrose rodomiems filmams kelia tokius reikalavimus: gera pabaiga, gėris nugali blogį, ir nugalėtojas yra ne pavienis, o laimi kolektyvas. Snieguolę princas pabučiavo individualiai, nenukrypdamas nuo siužeto, tačiau kulminacija tapo veidrodžio, princo ir septynių nykštukų kova prieš piktąją pamotę. Ir jų kolektyvinė pergalė, žinoma.

Linkėdama, kad jūsų gyvenime gėris visuomet triumfuotų,

Evelina

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

Information

This entry was posted on gegužės 29, 2011 by in Patirtys and tagged , , , , , , .

Norėdami gauti informaciją, įveskite savo el. pašto adresą.

Prisijunkite prie kitų 44 pasekėjų

Svečiai

  • 39,335 apsilankė
%d bloggers like this: