Laiškai iš Kinijos

Gyvenimo Vidurio Karalystėje įspūdžiai

13 laiškas: Chaoyango parkas

Kai apie miesto parką galvoji “lietuviškai”, tai nedidelis parkas yra, pavyzdžiui, Sereikiškių. O Vingio – tai jau didelis parkas. Tik ne kinų masteliais. Nes čia didelis, platus, aukštas – visai kas kita nei Lietuvoje. Tai aukščiau, plačiau ir t.t. Tas tinka kalbant ir apie miesto parkus. Mes gyvename netoli Chaoyango parko (netoli – irgi vietiniais masteliais, tas pats, jei sakytume, kad Pilaitė yra visai šalia Vingio parko). Parko pavadinimas yra toks pats kaip ir rajono, kuriame mes gyvename. Be mūsų čia įsikūrę dar arti 4 mln. gyventojų (2005 m. duomenimis – 3,6 mln.). Tai antras pagal žmonių skaičių Pekino rajonas (tačiau pirmas savo plotu).

Dideliam rajonui – didelis parkas. Viso Chaoyango parkas apima 288,7 hektaro. Įspūdinga, ar ne? Čia įsikūrę atrakcionų zonos, žydi medžiai ir gėlės, į dangų kyla aitvarai, pievas numargina įvairiaspalvės palapinės. Lankytojai gali savo sportinę formą gerinti naudodamiesi treniruokliais: išbandžiau – man patiko – sukurti galvojant apie žmogų. Per 3 valandas neskubėdami “įveikėme” gal ketvirtadalį parko. Žmonių daug, bet kai plotas didelis – tas nelabai jaučiasi. Mes parke vaikštinėjome šeštadienį, kai fotografuotis čia mėgsta jaunieji. Bet apie tai – atskira tema ;)

Chaoyango parkas yra suskirstytas į penkias ežerų zonas, pavadintas Iškilmingų Fejerverkų aikšte, Amžiaus Fontano skveru, Drąsios Širdies Pasauliu, Platėjančiais Miškais ir Europos Kontinento Vėju.

Nematyta vaikiška pramoga – pagauk gyvą žuvytę:

Seneliai su anūkėle:

Įėjimas į parką mokamas – vienam žmogui tai kainuoja 5 RMB (galima pirkti abonentą metams arba mėnesiui – tada kita kaina). Dar reikia mokėti už laiką, kurį jūsų automobilis praleido stovėjimo aikštelėje.

p.s. kaip ir visur, taip ir šiame parke neatsigynėme prašymų nusifotografuoti.. Įdomu, į kiek albumų pateksime per savo gyvenimo Kinijoje laiką..

Linkėjimai,

Evelina

Reklama

3 comments on “13 laiškas: Chaoyango parkas

 1. Danas
  balandžio 18, 2011

  Lauksim “kai fotografuotis čia mėgsta jaunieji. Bet apie tai – atskira tema ;)“

 2. Evelina
  balandžio 18, 2011

  Jei ne šiandien, tai rytoj bus ;)

 3. rookis
  gegužės 23, 2011

  Tapsit garsiais ir populiariais (y0, bent jau LT masteliais :D

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on balandžio 18, 2011 by in Lankytinos vietos and tagged , , , , , , .
%d bloggers like this: