Laiškai iš Kinijos

Gyvenimo Vidurio Karalystėje įspūdžiai

11 laiškas: Pekino zoologijos sodas

Labas labas,

Kas mane geriau pažįsta, žino, kad manęs neverta kviesti į cirką. Nežavi manęs ši pramoga, ypač, jei tai gyvūnų cirkas. Zoologijos sodas yra tame pačiame musn’t see sąraše kaip ir cirkas. Kauno zoologijos sode galbūt kažkada labai seniai esu buvusi, bet šio savo autobiografijos įvykio nepamenu. Tiesa, išimtis esu padariusi. Tai atsitiko, kai su vyresniuoju atostogavome Tenerifėje ir ten aplankėme Loro parką. Taip pat su abiem vaikais porąkart (2008 ir 2009 m.) viešėjome Tbilisio zoologijos parke. Užmerkiau akis prieš edukacinę šio reikalo pusę ir savo požiūrį tuo metu įkišau į apatinį stalčių.

Pirmadienis ir antradienis šįkart pateko į ilgąjį savaitgalį, kai kinai švenčia vietines Vėlines. Nors visos prekybos vietos dirba, sostinėje kur kas mažiau žmonių, o tai ypač juntama važinėjant plačiomis Pekino gatvėmis. Viena tokių gatvių mus ir atvedė į Pekino zoologijos sodą, kuriame gyvena 14 500 gyvūnų. Iš jų 450 sausumos gyvūnų rūšių, o 500 – vandens. Pastarieji įsikūrę zoologijos parko teritorijoje esančiame Pekino akvariume. Šįkart mes apsiribojome pažintimi su sausumos gyvūnais, o mūsų pasivaikščiojimas po parką truko daugiau nei tris valandas. Paklajoti yra kur – zoologijos sodas, įkurtas 1906 m. – dar Čing dinastijos laikais ir tuomet vadinęsi Dešimties tūkstančių gyvūnų sodu, tikrai nemažas. Viso jis užima net 89 hektarus. Paviljonai vienas nu kito įsikūrę per nemenką atstumą, juos skiria augalais apsodintos pievelės ir vandens telkiniai, prie kurių dalis lankytojų ir iškylauja.

Pagrindinis zoologijos sodo masalas, žinoma, pandos. Norint užsukti į jų paviljoną, reikia mokėti 5 RMB už bilietą brangiau (be pandų paviljono bilieto kaina suaugusiam – 20 RMB, vaikui – 8 RMB, vaikams iki 1.20 m – nemokamai). Potencialius kepsniukus žvilgsniu nulydi liūtai ir tigrai, ant šakų supasi ar viena kitą blusinėja beždžionės, saulutėje snaudžia hipopotamas, ilgus kaklus virš narvų tiesia žirafos. Zoologijos sode įsikūrę restoranai, aplink zuja prekeiviai siūlydami ledų, cukraus vatos, gėrimų ar žaislų.

p.s. grįžusi namo galvojau apie 3D projekcijų zoologijos sodą, o gyvi eksponatų prototipai tuo metu savo dienas leistų laisvėje. Jame tarp visų būtų ir išnykusių rūšių paviljonas: ten vaikščiotų gyvūnai, kurių kojos šia žeme jau netrepsi, sparnai dangaus neraižo..

p.p.s. Pekinas dengiasi gaivia žalsva spalva, žydi vyšnios ir magnolijos… Koks man gražus tas pirmas staiga pabudusio pavasario proveržis…

Linkėjimai,

Evelina

Įrašo “11 laiškas: Pekino zoologijos sodas” komentarų: 6

 1. kroko
  6 balandžio, 2011

  kaip MB megsta sakyt: “kto sluzyl v sovetskoj armiji – v cirke nesmejotsa““

 2. Evelina
  7 balandžio, 2011

  :) man ir be armijos ten nelabai juokinga.. nebent žmogiški pasiekimai maloniai stebina – akrobatai ar pan. Bet vistiek teatras man arčiau širdies

 3. Rasa
  7 balandžio, 2011

  O pas mus niekas nežydi ir nežaliuoja:( Aišku ateis ir iki mūsų pavasaris..kada nors… O žydinčios magnolijos – man pasaka:)

 4. rookis
  7 balandžio, 2011

  Buvau SA, ale ir vaikystėj cirkas nežavėjo. Keistuolis?

 5. Evelina
  7 balandžio, 2011

  Rasa, o kažin kodėl jos Lietuvoje neauga? Neatlaikytų žiemos?

 6. Gita
  8 balandžio, 2011

  Pas mus prie namų auga magnolija. Ankčiausiai pražysta baltais dideliais žiedais. Ir sode turim dvi. bet dar jaunos labai. kol kas nežydi.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Informacija

Paskelbta 6 balandžio, 2011, paskelbė kategorijoje Lankytinos vietos ir pažymėjo , , , , , .

Norėdami gauti informaciją, įveskite savo el. pašto adresą.

Prisijunkite prie kitų 44 pasekėjų

Svečiai

 • 41 530 apsilankė
%d bloggers like this: