Laiškai iš Kinijos

Gyvenimo Vidurio Karalystėje įspūdžiai

10 laiškas: pinigai ir Lamborghini

Vienas iš žmonijos išradimų – popieriniai pinigai – priklauso kinams. Ir šiomis dienomis, pasaulyje vis dažniau atsiskaitant mokėjimo kortelėmis, gyvenant ar svečiuojantis Kinijoje piniginėje pravartu visuomet turėti juanių –  vadinamų žemnibi,  (sutrumpintai RMB). Išvertus iš kinų kalbos, ženmibi reiškia “liaudies pinigai”, jų simbolis – ¥ . Vienas juanis = 10 dziao = 10 fenų. Mano akimis, fenai tai tik vietą piniginėje užima ir juos pagaminti tikriausiai kainuoja kelis kartus daugiau nei jų vertė. Kad būtų galima geriau įsivaizduoti, kokia feno vertė: šiuo metu 10 Lt lygūs apytiksliai 3,8 juanio (kursas svyruoja). Beje, Japonijos jenos ir Korėjos vonos pavadinimai kilo būtent nuo žodžio “juanis”.

Kinijoje visuomet verta turėti grynųjų su savimi, visų pirma, dėl to, kad nemažai kur tik jais ir galima atsiskaityti. Visų antra, ten, kur teoriškai galima atsiskaityti mokėjimo kortelėmis, praktiškai ne visada tai pavyksta. Gali būti ir dėl to, kad ne visada pardavėjos moka elgtis su mokėjimo kortelių skaitytuvais, o gestų kalbos neužtektų joms tai paaiškinti. Ir aiškintis čia ne visuomet paprasta, nes kinai mąsto aukštyn kojom. Kuo anksčiau tai supranti, tuo mažiau nervų ląstelių sudegini.

Už pinigų išgryninimą bankomatuose imamas procentas, bet ne mažiau nei 10 Lt. Kad šita suma būtų teisingai išnaudota vienu kartu reikėtų grynintis apie 1200 RMB. Beje, vienu kartu bankomatas išduoda ne daugiau 3000 RMB, o didžiausios vertės kupiūra – 100 RMB, tad norint įsigyti didesnės vertės daiktą esi priverstas su savimi nešiotis ir nekuklų kupiūrų pluoštą. Pagal duomenis, didžioji dalis automobilių Kinijoje šiuo metu nuperkama, atsiskaitant grynaisiais. Kaip turėtų atrodyti, kai 100 RMB vertės kupiūromis sumanoma atsiskaityti, pavyzdžiui, už prabangų Lamborghini, kuris čia kainuoja apie 500 tūkst. JAV dolerių (pačioje JAV už tokį suplotumėte daugmaž perpus pigiau). Tad nenuostabu, kad nusipirkus tokį automobilį norisi ir prabangaus klientų aptarnavimo. Tokio aptarnavimo negavęs vienas Čingdao verslininkas nusprendė viešai išreikšti protestą. Prieš pusmetį jis užsisakė prašmatnų Lamborgini Gallardo ir gavo jį apgadintą. Vietinis oficialus prekybos itališkomis sportinėmis mašinomis atstovas neprisiėmė atsakomybės, Lamborghini CEO taip pat nereagavo, tad nusivylęs kinas kovo 15 d., kuomet minima Vartotojų diena, nusisamdė darbininku ir jie automobilį sunaikino, egzekuciją stebint praeivių miniai.

Informacijos apie Čingdao verslininką šaltinis: “USA Today”

Linkėjimai,

Evelina

Įrašo “10 laiškas: pinigai ir Lamborghini” komentarų: 3

 1. rookis
  7 balandžio, 2011

  Tai vienas juanis yra maždaug 2,63 Lt? Na, o pinigus nešiotis reikia maxima terbukėse :D Kaip vagnorkas :D

 2. Evelina
  7 balandžio, 2011

  tai, kad nėra čia Maxima terbukių ;) ir Lamborghini mes neperkame :)

 3. rookis
  23 gegužės, 2011

  Terbukių galim parūpyt, o juaniais – teks patiem :D

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Informacija

Paskelbta 31 kovo, 2011, paskelbė kategorijoje Patirtys ir pažymėjo , , , , , , , , , .

Norėdami gauti informaciją, įveskite savo el. pašto adresą.

Join 44 other subscribers

Svečiai

 • 42 475 apsilankė
%d bloggers like this: