Laiškai iš Kinijos

Gyvenimo Vidurio Karalystėje įspūdžiai

6-as laiškas: vairavimo ypatumai-1

Jeigu kas nors puoselėja planus, kada nors atkeliauti į Kiniją, išsinuomoti automobilį ir juo aplėkti šalį, geriau lai pamiršta tokį sumanymą. Ir visai ne dėl to, kad Kinija yra milžiniška, atstumai didžiuliai. Ir keliai čia geri. Tiesiog neturėdami kiniško vairuotojo pažymėjimo jūs to padaryti tiesiog negalėsite. Norint gauti šį pažymėjimą, reikia turėti ID, o ID reikia laukti ne dieną, ne dvi ir ne savaitę. Turistams lieka kelios išeitys: samdyti automobilį su vairuotoju arba keliauti traukiniais bei lėktuvais. Keliavimą pastarosiomis dviem priemonėmis renkasi ir turintys tinkamą vairuotojo pažymėjimą: dažnai ir greičiau, beveik visada – patogiau. Ypatingai daug Kinijoje šiuo metu investuojama į geležinkelio sistemos plėtrą, šioje srityje ji lyderiauja visame pasaulyje, čia neseniai pasiektas ir greitaeigio traukinio greičio rekordas. Tikimės ir mes netolimoje ateityje prasilėkti juo iki Guangdongo, Hubėjaus ar Šanchajaus….

O kol laukiame ID, vairuotojo pažymėjimų, mus pavežioja geri žmonės, kuriuos nuolat sutinkame savo kelyje. Jų dėka praėjusį šeštadienį apsilankėme 60 km į šiaurę nuo Pekino esančiuose Či kalnuose ir smagiai po juos pasivaikštinėjome, apžiūrinėdami senovines Fa Hua šventyklos pagodas bei įvairias budistams šventas vietas.

Sako, kad štai šitas varpas išpildo norus – sugalvoji troškimą, trinktelti į jį mediniu rąsteliu ir belieka laukti, kol išsipildys:

Linkėdama išsipildančių troškimų,

Evelina

Įrašo “6-as laiškas: vairavimo ypatumai-1” komentarų: 10

 1. Gita
  22 kovo, 2011

  Gražios vietos Jus dabar supa ;)
  O kas ten pas juos per tvarka dėl tų vairuotojų pažymėjimų?

 2. Evelina
  23 kovo, 2011

  Na tikriausiai tvarka skirta tam, kad vairuotojo pažymėjimą perskaityti visi policijos pareigūnai, kad ir tie, kurie nepažįsta lotyniškos abėcėlės. Bet čia aš tik spėju priežastį :)

 3. Raimondas
  24 kovo, 2011

  Evelina, ačiū už labai gražius pastebėjimus “iš vidaus“!

 4. Evelina
  28 kovo, 2011

  Raimondai, gal šie pasakojimai įkvėps suplanuoti kelionių maršrutą į šitą pusę ;)

 5. Mindaugas
  29 kovo, 2011

  Labai smagus tinklalapis, ačiū už laiškus, įdomu. Tik domina, kaip su Tibeto, Uigūrijos (Xinjiang), Vidinės Mongolijos klausimu? Ar apie juos kalbėti tabu? Ar varoma propaganda prieš Dalai Lamą ir Tibetą? Ar yra galimybė į jį nuvažiuoti traukiniu ar dar kaip?

 6. Evelina
  29 kovo, 2011

  Mindaugai, šiuo klausimu pakalbėsime 2014 m. ;)
  Dėl propagandos apskritai sunku pasakyti, kol nemoki vietinės kalbos. Nors štai žiūrėdami Kinijos žinių kanalą anglų kalba ir CNN bei lygindami infomaciją apie Libiją, pirmenybę atidavėme kinams, nes jų informacija nevienpusė, pateikiamos skirtingos nuomonės, o CNN varo į vienus vartus.

 7. rookis
  7 balandžio, 2011

  Įdomu ty Jumi – va, ir gamta, ir statiniai kitokie. Kaip skiriasi pasaulio kraštai :)

 8. Roma
  11 balandžio, 2011

  žodžiu, eskursinatės… :)

 9. ar.dinas
  26 balandžio, 2019

  Oi tikria kaip idomu tokius straipsnius skaityti.. Mane apskritai zavi vairavimas ir jo kultura skirtingose salyse, tai tokie straipsniai patys idomiausi ! O cia Lietuvoje galite rasti neblogu automobiliu https://lt.brcauto.eu labai palengvina naujo auto paieskas

 10. ma.riu.kas
  24 birželio, 2019

  o kaip smagu kelioniu prisiminimus ir patirtis skaityti. Manau vairavimas tikrai leidzia pajusti kulturos dalele, skirtumus

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Informacija

Paskelbta 18 kovo, 2011, paskelbė kategorijoje Lankytinos vietos, Patirtys ir pažymėjo , , , , , , , , .

Norėdami gauti informaciją, įveskite savo el. pašto adresą.

Join 44 other subscribers

Svečiai

 • 42 475 apsilankė
%d bloggers like this: