Laiškai iš Kinijos

Gyvenimo Vidurio Karalystėje įspūdžiai

3-ias laiškas: nuo medaus mėnesio iki adaptacijos

Šiandien leidinyje “Introduction to Chinese Culture” perskaičiau, kad ši medaus mėnesio būsena, kurioje šiuo metu visi plaukiojame, tęsis dar bent penkias savaites. Paskui žada būti visko – ir kultūrinis šokas, ir noras viską metus grįžti. Skiriami tokios 4 prisitaikymo šalyje stadijos:

Medaus mėnuo (1-6 sav.): viskas nauja ir įdomu, kelia smalsumą ir stebina.

Krizė (6-12 sav.): kai adrenalino kiekis sumažėja, išryškėja negatyvioji naujos kultūros pusė. Tai sukelia stresą, didina frustraciją.

Atmetimas (prasideda apie 3 mėn.): dėl visko, kas nesiseka, nepavyksta kaltinami vietiniai ir jų nelemta kultūra. Kai kurie šios stadijos neįveikia, o tie, kurie susitaiko su savo lemtimi, laimingai pasiekia galutinę stadiją.

Adaptacija (6 mėn. po atvykimo): šioje stadijoje atvykėliai realiau žvelgia į gyvenimą svečioje šalyje, mato ir teigiamus, ir neigiamus naujos kultūros aspektus. Taip pat kuriame socialinė aplinka. Tie užsieniečiai, kurie mokosi vietinę kalbą, yra tolerantiški ir geriau priima vietinius nei tie, kurie jos nesimoko.

Kol kas mėgaujamės adrenalino sukelta būsena ir stebime aplinką. Šitą gražuolį aptikome visai šalia namų:

Tie, kas Kinijoje gyveno prieš kelerius metus, guodėsi pieno produktų stygiumi. Dabar jų yra, tačiau jie brangūs, mat skirti užsieniečiams. Kinai nevartojo pieno (išskyrus sojos), daugelis jo net netoleruoja. Dribsniai, kuriuos ryte taip mėgsta mano vaikai, taip pat brangūs kaip ir šokoladas bei kava. Kiaušiniai turguje pardavinėjami ne vienetais, o kilogramais. Už puskilogramį putpelių kiaušinių vakar sumokėjome 7 juanius (apie 2.5 Lt). Daržovės, sezoniniai vaisiai ir daug kitų maisto produktų – pigesni ir skanesni nei Lietuvoje.

Linkėjimai,

Evelina

Įrašo “3-ias laiškas: nuo medaus mėnesio iki adaptacijos” komentarų: 8

 1. ramune
  7 kovo, 2011

  Visko bus, bet jus susitvarkysit su visomis prisitaikymo stadijomis ir iveiksite jas. Sekmes.

 2. Giedre
  7 kovo, 2011

  Evelina, kaip tu moki, koki tu turi sugebejima vaizdziai, graziai viska aprasyti, regis, jau truputi pakeliavau Pekine…:))) Tavo rasymo stilius nera imantrus ir varginantis…Slyste praslydo visa pateikta informacija. Noriu dar :)

 3. Rasa
  8 kovo, 2011

  Labukas!!!Kaip smagu apie jus išgirsti. Pamačiau tik šiandien, nes žinutė nutipeno į Junk box’ą.Turiu gerą įprotį permesti akimis žinutes prieš ištrindama, taip ir aptikau Evelinos Kiniją:)
  Smagu bus paskaityti dar:)

 4. Roma
  10 kovo, 2011

  Ir tai bus tavo namai 3 metus… :)

 5. rookis
  7 balandžio, 2011

  Tai ir varškės nerasta?:O:O Siaubassss (v)

 6. Rasa
  5 sausio, 2012

  Atsimuniau ir grįžau prie šio tavo laiško, nes vis analizuoju savo pripratimo fazes, ir supratau, kad pirmą tai kažkaip peršokau, o vat antroji su trečiąją , kaip sesės kartu užklupo. Labai norėčiau ir tikiuosi atsidurti ketvirtojoje – Adaptacijos fazėje, nes kas baisiausia (?!), namai mano čia bus ilgai…. Tad anksčiau sėdęs, ansčiau išeisi :)

 7. Rasa
  24 sausio, 2012

  Žinai, įtariu mano fazės užstrigusios :DDD O šiuo metu esu LT, tai kaip ir iš vis dingusios:)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Informacija

Paskelbta 7 kovo, 2011, paskelbė kategorijoje Patirtys ir pažymėjo , , , , , .

Norėdami gauti informaciją, įveskite savo el. pašto adresą.

Join 44 other subscribers

Svečiai

 • 42 475 apsilankė
%d bloggers like this: